Vuodesta 1998 toiminut Ark-byroo Oy on Arkkitehtitoimistojen liiton (ATL) jäsenyritys.

Luotettu toimija

Arkkitehtitoimisto Ark-byroo Oy tuottaa kaavoituksen, rakennussuunnittelun ja kiinteistökehityksen asiantuntijapalveluita. Osaamisemme tulee parhaiten esiin tilanteessa, missä olemassa olevaan rakennettuun ympäristöön halutaan muutosta. Osaamisemme on monialaista ja monitieteistä – joukossamme on sekä suunnittelija- että tutkijataustan omaavia ammattilaisia. Asiakkainamme on niin julkisia kuin yksityisiäkin organisaatioita. Vuodesta 1998 toiminut Ark-byroo Oy on Arkkitehtitoimistojen liiton (ATL) jäsenyritys ja yrityksellämme on RALA:n sertifioima laatujärjestelmä.

Erikoisosaaminen

Erikoisalaamme ovat rakennus- ja kulttuurihistorialliset selvitykset, arkeologiset tutkimukset sekä arkkitehtisuunnittelun saralla käyttötarkoituksen muutokset ja konservointisuunnittelu. Osalla suunnittelijoistamme on korjausrakentamisen pääsuunnittelijan FISE-pätevyys ja AA-rakennussuunnittelijan pätevyys. Tutkijalasiemme takaa löytyy myös luova puoli: hyödynnämme toiminnassamme viestinnän eri välineitä kuten verkko­sivu­suunnittelua, sisällön tuottamista ja valokuvausta. Video- ja kuvapankkimme kattaakin Pohjoismaiden kiinnostavimmat arkkitehtuuri­kohteet niin maasta kuin ilmasta käsin.

  • Marianna Heikinheimo
    Toimitusjohtaja, Arkkitehti, TkT
    marianna.heikinheimo@arkbyroo.fi
  • Sami Heikinheimo
    Hallintopäälikkö, Valokuvaaja, OTK
    sami.heikinheimo@arkbyroo.fi
  • Sofie Hägerström
    Arkkitehti
    sofie.hagerstrom@arkbyroo.fi
  • Johanna Nordman
    Arkkitehti
    johanna.nordman@arkbyroo.fi
  • Kerttu Loukusa
    Arkkitehti
    kerttu.loukusa@arkbyroo.fi
  • Heini Ynnilä
    Arkeologi, FT
    heini.ynnila@arkbyroo.fi
  • Noora Laak
    Arkkitehti
    noora.laak@arkbyroo.fi
  • Anna Solin
    Arkkitehtiopiskelija, TkK
    anna.solin@arkbyroo.fi
  • Atte Karttunen
    Graafikko
    atte.karttunen@arkbyroo.fi
X

Ota yhteyttä

Kerro meille projektistasi seuraavissa kohdissa tai lähetä suoraan viesti osoitteeseen info@arkbyroo.fi.

Lähetä Viesti
Nimi

Sähköposti*

Organisaatio

Puhelin

Viesti*

Sijainti